Септември не успя да победи в столичния сблъсък с Локо (София), а двата тима завършиха при равенство 1:1. Двубоят бе дебют за новия треньор - Христо Арангелов, който замени завърналия се в Левски Николай Митов.

Едно от зимните попълнения на домакините Николай Цветков - Демона, откри резултата в 58-ата минута от фаул. "Железничарите" обаче отговориха със светкавично попадение на играещия под наем от Левски - Илия Димитров, който изравни след подновявването на играта - 1:1.

Бившият капитан на ЦСКА - Борис Галчев дебютира пред новите си фенове от първата минута, но не успя да помогне на тима си.

Така Септември вече е на втора позиция във Втора лига, след като Етър спечели гостуването си на Спартак (Плевен) с 2:1. Двата отбора имат по 39 точки на върха, но "болярите" са с по-добри показатели в директния сблъсък до момента.