Отборът на Етър се върна на върха във Втора лига, след като "виолетовите" победиха с 2:1 като гост Спартак (Плевен).

В ключова фигура за успеха на "болярите" се превърна бившият футболист на ЦСКА, Лудогорец и Ботев (Пловдив) - Иван Стоянов, който първо в 9-та удари греда, а при добавката Неделчев не сгреши и вкара за 1:0 за Етър.

Бързо обаче последва изравняване, дело на Крис Гади, разписал се в 19-та минута.

Въпреки това тимът от Велико Търново продължи да играе по-добре, но в края на първото полувреме Орлинов на два пъти спаси вратата си от втори гол, след като отрази изстрели на Апостолов и Тодоров.

Втората част обаче започна перфектно за "виолетовите", след като Иван Стоянов вкара от дузпа, а това бе първо попадение за футболиста с екипа на Етър.

С успеха "болярите" събраха актив от 39 точки, колкото е и този на Септември, а лидерството на великотърновци идва от по-добрите показатели в преките двубои.

Етър представи новите попълнения, целта си остава промоция в Първа лига

"Надявам се отборът да влезе с ентусиазъм в подновяването на шампионата и да завърши първи в класирането", коментира проф. Камарашев