Отборът на Септември се изкачи на първото място във Втора лига, след като днес постигна драматичен успех с 2:1 в столичното дерби с Локомотив (София). Мачът в Драгалевци предложи изключително много емоции за феновете.

Петко Петков подаде оставка начело на ЦСКА 1948

"Червените" допуснаха две загуби от началото на сезона

За това най-вече спомогна последната минута от мача, когато наглед редовен гол на Светослав Диков от състава на гостите беше отменен заради засада.

Като цяло домакините контролираха ситуацията на терена през по-голямата част от двубоя и водеха заслужено с 2:0 до 89-ата минута. Борис Галчев и Иван Тилев бяха точни за играчите на Милен Радуканов. В самия край на срещата обаче Локомотив бе на път да открадне точката. Педро намали в 89-ата минута със страхотен гол, а след това дойде и отмененото попадение на гостите. Така или иначе с трите точки днес Септември вече е лидер в класирането, изпреварвайки ЦСКА 1948.