Столичният Септември оглави отново класирането във Втора лига. Момчетата на Милен Радуканов се наложиха с катагорчното 4:1 над Пирин в Благоевград. Бившият футболист на ЦСКА Преслав Йорданов се разписа на два пъти с глава, а по един гол добавиха Борис Галчев и Георги Русев.  Попадението за домакините беше дело на Владислав Златинов.

Резултатът беше открит от гостите още в четвъртата минута. Тогава топката беше върната към Борис Галчев, който с хубав плътен удар с левия крак от над 25 метра вкара за 0:1.

Даниел Младенов: Разликата между Първа и Втора лига не е толкова голяма

"Беше важно да победим"

В 20-ата минута Спас Георгиев центрира отлично към Преслав Йорданов и нападателят прониза с глава втори път Веселин Ганев за 0:2.

Малко преди почивката домакините намалиха резултата. При центриране от ъглов удар на Конър Хендерсън ветеранът Владислав Златинов се пребори с Юлиан Попев и промуши топката във вратата на Валентин Галев.

В 55-ата минута Георги Русев намери с добро центриране Йорданов, който отново беше безпощаден с глава и направи резултата 1:3.

Само шест минути по-късно Русев получи топката на границата на наказателното поле и с премерен удар прати топката във вратата на Ганев.

Така Септември възстанови преднината си от три точки спрямо ЦСКА 1948. Играчите на Радуканов почиваха в първия пролетен кръг и благодарение на това "червените" успяха временно да се качат на върха. Към момента Септември е с 49 точки, а софийският им конкурент е с 46 точки.

0:1 Галчев (4) 0:2 Йорданов (20) 1:2 Златинов (41) 1:3 Йорданов (55) 1:4 Русев (61)

Пирин: 87. Веселин Ганев, 19. Мирослав Пушкаров, 5. Павел Виданов, 3. Александър Бастунов, 4. Ахмед Адемов, 39. Ивайло Михайлов, 44. Конър Хендерсън, 15. Димитър Благов, 10. Иван Вълчанов, 7. Руслан Иванов, 9. Владислав Златинов

Септември: 1. Валентин Галев, 2. Александър Башлиев, 16. Стилиян Николов, 26. Мариян Иванов, 6. Юлиян Попев, 11. Иван Тилев, 10. Асен Чандъров, 8. Борис Галчев, 7. Георги Русев, 17. Спас Йорданов, 9. Преслав Йорданов