Септември (София) продължава с добрите изяви през пролетта. Отборът на Славко Матич удари Янтра (Габрово) с 4:1 в среща от 31-ия кръг на Втора лига, с което продължава да държи третата позиция в класирането. Интересно е, че мачът в квартал "Драгалевци" се игра при заснежен терен и снеговалеж, но с бяла топка.

Спартак (Варна) се завърна на победния път

"Соколите" вече са само на точка от лидера Етър

Резултатът беше открит в 43-ата минута от Атанас Кабов, а малко по-рано Марио Илиевски накара вратарят на Янтра Петър Иванов да спасява майсторски удар с глава на северномакедонеца.

В последните секунди на първото полувреме обаче тимът на Сашо Ангелов достигна до дузпа, която беше превърната в гол от Петър Казаков. В 68-ата Илиевски излезе сам срещу Иванов и не сбърка - 2:1 за домакините.

Малко след това Иван Арсов направи 3:1 за Септември с точен изстрел с глава. В 78-ата минута Илиевски оформи крайния резултат с точно изпълнение от спорна дузпа, при която директен червен картон получи Костадин Гаджалов.