Три двубоя от 13-ия кръг на Втора лига се изиграха този следобед. В тях Беласица надигра Спартак (Плевен), Дунав Русе измъкна трите точки при гостуването на ФК ЦСКА 1948 II, а отборите на Локомотив (Горна Оряховица) и Ловеч не си отбелязаха гол.

Петричани стигнаха до успех с 2:0 над Спартак (Плевен) с 2:0 и с 23 точки се изкачиха на 3-о място в класирането.

Финландецът от албански произход Ирфан Садик откри резултата за Беласица в началото на второто полувреме, а след час игра Аксел Таонса удвои.

Дунав (Русе) сложи край на серията от шест поредни победи на ЦСКА 1948 II и се наложи с 2:1 на стадиона в Бистрица. Главен съдия на мача беше младата и талантлива Кристина Георгиева, която се справи перфектно със задачите си. Успехът за дунавци и техния треньор Георги Чиликов донесе защитникът Джан Хасан 7 минути преди края на срещата, а с 19 точки тимът е на 8-о място в класирането.

Първенство на България по футбол, Втора футболна лига, XIII кръг:

Беласица (Петрич) - Спартак (Плевен) 2:0 (0:0) Голмайстори: Ирфан Садик 48, Аксел Таонса 61

ФК ЦСКА 1948 II - Дунав (Русе) 1:2 (0:0) Голмайстори: 0:1 Денислав Минчев 47, 1:1 Марто Бойчев 56, 1:2 Джан Хасан 83

Локомотив (Горна Оряховица) - Ловеч 0:0