Отборът на Пирин (Благоевград) постигна трета поредна победа във Втора лига. "Орлетата" победиха като гости ЦСКА II с минималното 1:0 в двубой от петия кръг на шампионата.

Единственото попадение за състава воден от Иво Тренчев реализира Аймен Суда в 10-ата минута от дузпа.

Това е четвърта загуба от пет мача за дублиращия тим на ЦСКА. "Червените" успяха да победят само новака Фратрия  в четвъртия кръг.

В друг двубой от кръга Несебър се отърси от тежката загуба от Добруджа с 1:6 и победи Спортист (Своге) с 2:1.

Мартин Тошев вкара два гола и донесе успеха на Янтра Габрово над Дунав Русе с 2:1. За "драконите" точен бе Джонатан Н'Сонде.

Струмска слава и Марек (Дупница) завършиха 1:1 в региналното дерби. Домакините поведоха в 14-ата минута с гол на Борислав Николов, но дупничани успяха да изравнят в 82-ата минута с гол на Николай Ганчев.

Беласица надигра Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1 в Петрич, а в Плевен местния Спартак и новакът Фратрия не си отбелязаха гол.