Созопол и Несебър направиха зрелищно 3:3 в среща от 20-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на "Арена Созопол"

"Небесносините" още в първата минута, когато Георги Петров откри с глава, засичайки центриране от корнер. В Иван Цачев изравни след индивидуална акция в 24-ата минута, а в 28-мата Ерай Карадайъ изведе своя тим напред след успоредно подаване на Симеон Баев.

Етър триумфира над Септември в голямото дерби на Втора лига

"Виолетовите" поведоха класирането

През втората част Созопол се хвърли в атаки, но четвърт час след подновяването на играта резервата Николай Колев вкара трети гол за гостите след бърза контраатака. Това обаче не прекърши устрема на домакините, чиито усилия бяха оползотворени от Мустафа Мустафа. Той се превърна в герой с два гола за крайното равенство 3:3. В 72-ата минута Мустафа изненада вратаря Росен Андонов, а в 84-ата повтори упражнението, но от фаул. Секунди преди края Мустафа спря голова атака на гостите и беше изгонен след втори жълт и респективно червен картон.

След този мач Созопол има 33 точки и се нарежда на 4-о място, докато Несебър е с 29 на 6-а позиция.