Монтана победи Литекс в среща от 13-ия кръг на Втора професионална лига. Домакините се наложиха с 2:1, въпреки че губеха в резултата в началото на сблъсъка.

Иванов бе точен за гостите, а Тасев и Илиев се разписаха за състава на победителите.

Първото попадение на стадион "Огоста" падна в 19-ата минута, когато Георги Иванов майсторски засече с глава центриране на Илиян Капитанов.

В края на първата част Добромир Бонев се озова сам срещу Ивайло Василев, но младият футболист не успя да преодолее стража на "сините".

В 55-ата минута Николай Цветков нацели страничната греда. Малко по-късно Тони Тасев изравни резултата. Атакуващият футболист на гостите се разписа с глава след отлично центриране на Демона.

Пет минути по-късно звездата в атаката на "сините" отбеляза втори гол в мрежата на Петър Петров. Нападателят се възползва от разбъркване в наказателното поле и с мощен шут заби своя седми гол от началото на сезона във Втора лига.