Отборът на Монтана победи с 1:0 ФК Ловеч в мач от петия кръг на Втора лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Филип Ежике, който бе точен в 13-ата минута.

Домакините стигнаха до гола още при първата о-интересна ситуация в мача. Ежике бе изведен очи в очи със стража на ФК Ловеч Ивайло Неделчев и с техничен удар реализира четвъртия си гол за сезона.

В 31-ата минута Кингсли Бучи отправи удар, но топката попадна право в ръцете на Васил Симеонов.

Второто полувреме стартира с много единоборства и по-малко интересни ситуации. В 64-ата минута Никола Борисов отправи удар с глава, който обаче премина малко над целта.

До края на срещата защитата на домакините се справи и "синьо-белите" се поздравиха с трите точки.

Така Монтана вече има 11 точки и се изкачи на третото място, във временното класиране с еднакъв актив със състава на Лудогорец II и на две зад лидера Пирин (Благоевград). ФК Ловеч е десети със 7 точки.