Отборът на Монтана ще направи опит да се върне в Първа лига. Тимът на Атанас Атанасов надви с 2:0 Пирин (Благоевград) в последното си домакинство от сезона във Втора лига.

Снимка 247147

Атанас Илиев отбеляза и двата гола за монтанци в мача от 29-ия кръг. Таранът беше точен първо в 72-ата минута, а след това удвои в 86-ата минута.

Между двете попадения Тони Тасев пък изпусна дузпа, след като Филип Димитров парира неговия изстрел.

Петко Петков: Футболистите ми трябва да свикнат с напрежението в ЦСКА 1948

"Играем твърдо за победа срещу Арда"

В друг мач от кръга ЦСКА 1948 отстъпи пред Арда и остава във втория футболен ешелон за още поне един сезон. Тимът от Кърджали пък ще премине през ситото на баражите.

Единственото попадение в срещата, за крайното 1:0, бе реализирано от Венцислав Христов в 5-та минута. Иван Коконов подаде към Марчев, който пусна перфектен пас към Христов, а той вкара в опразнената врата.

Така Монтана запазва второто място в класирането и има точка аванс пред Арда. В последния кръг двата отбора ще разпределят второто и третото място.

Атанасов: Нямаме право на грешна стъпка

Вижте групата на Монтана за мача с Пирин (Благоевград)