Миньор (Перник) стартира силно новата си кампания във Втора лига. "Чуковете", които миналата година до последно се бореха за промоцията си в елита, надвиха с гръмкото 5:1 дубъла на Лудогорец на "Стадиона на мира" в Перник.

В герой за домакините се превърна Методи Костов, който наниза хеттрик (11", 25" и 52"). По един гол вкараха Антон Славчев (28") и Запро Динев (78"), а Петър Георгиев вкара почетно попадение за "орлите" (90").

До края на първото полувреме Миньор вече си беше осигурил трите точки, след като наниза три попадения, а интересното е, че и трите гола дойдоха след удари с глава. Първо Методи Костов даде аванс в 11-ата минута, а малко по-късно отново той вкара второто си попадение (25"). 3 минути след втория гол Антон Славчев също се разписа с глава.

Велизар Димитров: Искаме отново Смоленски в Миньор (Перник)