Единият от кандидатите за "А" група Миньор (Перник) стигна трудно до трите точки срещу Чавдар (Бяла Слатина) като го победи с 2:1 с попадение в 89-ата минута на Адриан Олегов.

Първо в 55-ата минута Петьо Динков откри за перничани от дузпа - 1:0. В 75-ата минута обаче юношата на Левски Антонио Павлов вдигна кръвното на близо хилядата ултраси на домакините, след като направи 1:1.

Разгорещените привърженици на Миньор (Пк) страдаха до 89-ата минута, когато Адриан Олегов се изяви в ролята на спасител и донесе трите точки с ценно попадение за крайното 2:1 за перничани.

Благодарение на успеха Димитър Алексиев и момчетата му събраха 35 точки и остават в борбата за второто място, което дава право на участие в баража. В тази позиция се целят още Рилски спортист (с 38 точки) и Чавдар (Етрополе) (с 36 точки). Убедителен лидер в Западната "Б" група продължава да е Локо (Мездра), който днес надделя с минималното 1:0 над Янтра и събра 53 точки.