Пирин (Благоевград) успя да се измъкне в последните минути и записа равенство срещу Миньор (Перник) в мач от 27-ия кръг на Втора лига.

След гръмкия успех миналата седмица с 5:1 срещу втория в класирането Локомотив (София) днес "орлетата" стигнаха само до 1:1, като трябваше да чакат до 86-ата минута на мача, за да отбележат попадение. Борис Галчев от дузпа в самото начало на мача (7") изведе домакините напред в резултата, а Карачанаков бе точен за гостите. В 75-ата минута пък "чуковете" останаха с човек по-малко, след като Иван Вълчанов си изкара втори жълт картон.

Спортист и Хебър със самоубийствено равенство във Втора лига

Срещата в Своге завърши 1:1

С това равенство Пирин остава на първата позиция с 53 точки, на 4 пред втория Локо (София). Миньор от своя страна също не променя мястото си в класирането и запазва 7-то си място с 33 точки.

МИНЬОР 1:1 ПИРИН

1:0 Галчев (7) - дузпа, 1:1 Карачанаков (86)