Хитът в миналогодишния шампионат Източна "Б" група Брестник продължава с неубедителното си представяне. На обновения си стадион "Беркут" тимът на треньора Иван Маринов-Масларя загуби с 0:1 от Любимец. Отборът от столицата на дините изкова трите точки край Пловдив в 80-ата минута с гол на резервата Кирчо Крумов.

Двата съперника заиграха нападателно, дори и ва банк, с първия съдийски сигнал. Топката с лекота стигаше пред двете врати, но там чистите положения за гол и стрелбата липсваха. В 45-ата минута Атанас Любенов можеше да огорчи доскорошните си  съотборници от Любимец, но не се възползва от люх в защитата. Таранът пресече пас към вратаря Ковачев, отправи лек удар след пирует, но топката мързеливо излезе в аут.

Брестничани пропуснаха чрез Въндев в началото на втората част, когато сливналията би високо от пеналта с неудобния десен крак.  Постепенно домакините намериха себе си и наложиха натиск в сравнение с равностойната първа част.

Иван Маринов вкара в игра и трети нападател - Гриша Иванов, но проблеми за вратаря Ковачев отново нямаше. В 80-ата минута гостите се стрелнаха в контра, след която влезлият на смяна Кирчо Крумов намери горния ляв ъгъл на Линков - 0:1 за  Любимец.

БРЕСТНИК - ЛЮБИМЕЦ 0:1

0:1 Крумов (80)

Брестник: 1. Й. Линков, 21. Бож. Илиев, 3. Игн. Дишлиев, 2. Д. Думчев, 30. Ив. Скерлев, 20. В. Бенгюзов (67 - 7. Гр. Иванов), 14.
Ник. Байраков, 10.Пет. Атанасов, 18. Яв. Въндев (81 - 9. Ал. Стойчев), 27. Ат. Любенов (85 - 17. Весел. Марчев), 16. Макс. Стойков.

Любимец: 12. Ст. Ковачев, 4. Кост. Ничев, 13. Дим. Везалов, 20. Борисл. Стойчев, 30. Венц Йорданов, 6. Борисл. Караматев (65 - 22. Ив. Минчев), 28. Ем.Петков, 7. Ил. Йорданов, 77. Цвет. Матев (84 - 3. Вес. Великов), 10. Б. Табаков, 9. Р. Раев (71 - 17. Кир.Крумов)