Локомотив (София) успя да се наложи като гост на Струмска слава в мач от 28-ия кръг на Втора лига.

"Железничарите" победиха с 2:0 на "Градския" стадион в Радомир и се наложиха на чужд терен за пръв път от септември месец насам, когато за последно триумфираха над Добруджа в Добрич.

В герой за гостите днес се превърна Александър Александров, който вкара и двете попадения за своя тим в 30-ата и 73-ата минута. Най-добрият в отбора на домакините, вратарят Драгомир Петков, пък получи контузия в средата на втората част и трябваше да бъде принудително заменен.

С тази своя победа Локомотив се доближава на една точка зад първия Пирин, който приема в последния мач от кръга Добруджа по-късно днес. "Железничарите" събират в актива си 52 точки, докато "орлетата" са с 53. Струмска слава от своя страна остава с 26 точки на 12-ата позиция.