Локо (Мездра) победи с минималното 1:0 Миньор (Пк) като гост в дербито на Западната „Б” група. Единственото попадение бе дело на голмайстора на мездренчани Атанас Николов в 87-ата минута.

Дебют за гостите направи бившият български национал Предраг Пажин. В 12-ата минута Краси Георгиев прехвърли вратаря на домакините Кънев, топката облиза левия стълб, но притичалият Георги Георгиев не успя да я добута в мрежата.

Четири минути по-късно двамата размениха ролите си като този път Краси не можа да довкара отбитата от вратаря топка след удар на Георги Георгиев. След 25-ата минута домакините се разиграха, но Румен Трифонов и Руменов не успяха да преодолеят стража на гостите.

През второто полувреме темпото на игра поспадна като може да се отчете хубав удар на Георги Кьосев в 68-ата минута. Пет минути преди края Станков от Миньор бе оставен непокрит в полето на гостите, но Пажин се намеси подобаващо. В 87-ата минута Красимир Георгиев изведе влезлия в началото на второто полувреме Атанас Николов, който с удар в левия ъгъл донесе трите точки на Локо (Мз). В последната минута Станков от Миньор получи директен червен картон за груб фаул срещу Стоилов.

МИНЬОР (Пк) – ЛОКО (МЗ) 0:1
0:1 Ат. Николов (87)

МИНЬОР (Пк): Кънев, Спахиев, Ашимов, Олегов, Трифонов, Кьосев, Г. Станков, Руменов (75–Ан. Евтимов), Петър Петров (67–Б. Дичев), П. Динков (54–Дюлгеров), К. Дяков

ЛОКО (Мз): Ив. Христов, Юри Иванов, Тих. Трифонов, Пажин, В. Киров (68–Й. Стоилов), Стр. Илиев, Стоев, Филипов, Кр. Георгиев, Валериев, Г. Георгиев (54–Ат. Николов)