Миньор (Перник) отново не успя да победи и трябваше да се задоволи с 1:1 на свой терен с Литекс в среща от 30-ия кръг на Втора лига. Този резултат усложнява положението на чуковете, които се борят за оцеляването си в професионалния футбол. Бразилецът Педриньо откри резултата в 29-ата минута, но в 68-ата крилото на ловчанлии Илиян Капитанов изравни.

Все пак те минаха над чертата на изпадащите, тъй като съседите им от Струмска Слава (Радомир) отстъпи с 1:2 на претендента за влизане в Първа лига Етър (В. Търново). Ветераните Даниел Младенов и Мартин Тошев вкараха за Етър, който поведе с 2:0 на свой терен. Младенов преди почивката спечели дузпа и я вкара сам за 1:0. Мартин Тошев през втората част увеличи аванса на домакините след асистенция от дясно на Кольо Станев. В края на срещата гостите върнаха един гол благодарение на точно изпълнение на свободен удар от Георги Станимиров.

Крумовград си запази 3-ото място, след като на свой терен се справи с Добруджа с 2:0. Дунав (Русе) победи Беласица като гост в среща на два отбора от средата на класирането, а Янтра (Габрово) взе важна точка за спасението си при визитата на Монтана.