Марица постигна втора поредна победа от началото на пролетния полусезон във Втора лига. След като преди седмица пловдивчани се наложиха над Спартак (Плевен), днес "пиратите" обърнаха Литекс в Ловеч - 2:1.

В герой за победителите се превърна Станислав Маламов, който реализира и двете попадения за крайния успех. "Оранжевите" откриха резултата в 10-ата минута чрез капитана си Илиян Капитанов, а Маламов изравни в края на първата част.

Отново той попадна в прегръдките на своите съотборници малко преди да измине час игра, когато вкара втория си гол. Попадението се оказа и с цената на трите точки за тима, воден от Николай Димитров.

Ловчанлии остават без победа вече шести пореден двубой. Със своите 24 точки Литекс заема 10-о място във временното класиране, докато Марица събра 28 пункта и се изкачи до седма позиция.

В следващия кръг отборът на Андрей Андреев гостува на Созопол, а пловдивчани приемат Дунав (Русе).