Снощи Левски (Лом) загуби с 1:2 областното дерби в Монтана срещу едноименния тим в среща от петия кръг на Втора лига. Интересното е, че гостите бяха водени от треньорската скамейка от бившия юноша, състезател и до преди няколко месеца треньор на Монтана - Венци Иванов. Той разкри събитията преди и по време на дербито, както и емоциите си:

"Първото важно нещо, което постигнахме преди двубоя е, че повдигнахме настроението и подобрихме психологическия климат в съблекалнята. Благодаря на футболистите, че повярваха на приказките, които си говорихме в дните преди срещата. Конкретно за нея съм категоричен - срещу Монтана изиграхме най-добрия си мач. Демонстрирахме самочувствие, агресия, характер и това срещу един от най-силните отбори във Втора лига.

Първото полувреме беше равностойно, а второто след червения картон за съперника, владеехме инициативата. Жалко, че съдийските решения наклониха везните в наша вреда. Най-фрапиращи бяха подминато нарушение в наша полза преди първия гол, а накрая не свири дузпа за игра с ръка на съперник. Не оправдавам загубата ни обаче със съдийството.

Най-важното е, че се видя, че отборът ни има потенциал и база за надграждане. Трябва да ги подплатим с печелене на точки, от които към момента изпитваме недостиг. Сигурен съм, че с една, две победи ще свалим напрежението и ще тръгнем напред. Встрани от спортно-техническата част, най-хубавото беше, че футболистите на двата отбора се поздравиха приятелски след последния съдийски сигнал. Уважението, което демонстрираха към мен състезателите от двата отбора е моята награда. Отвръщам им със същото", заяви Иванов.

Северномакедонец също си тръгна от Левски (Лом)