Кариана (Ерден) спечели по драматичен начин гостуването си на Литекс. Отборът на Веселин Великов надви с 2:1 "оранжевите" и излезе отново на върха във Втора лига.

Резултата откри капитанът на домакините Пламен Николов в 67-ата минута, а в 82-ата Николай Дичев изравни от дузпа. В 94-ата минута Борислав Дамянов донесе трите точки за тима от село Ерден.

Созопол и Септември (София) не се победиха

Двубоят завърши 0:0

В 67-ата минута като от нищото Пламен Николов порази вратата на Кариана. Бившият национал се извиси на десетина метра пред рамката на вратаря Павел Станев и с глава го наказа - 1:0 за хората на Живко Желев.

В 82-ата минута обаче вратарят на Литекс спъна Дамянов и реферът Стефан Павлов отсъди дузпа. Николай Дичев изравни резултата с премерен удар в левия ъгъл - 1:

В добавеното време тъч отдясно свари защитата на Литекс неподготвена. Това се оказа решаващо. Топката попадна на крака на Дамянов, който я прати неспасяемо в мрежата - 2:1 за Кариана. Така трите точки отпътуваха за Ерден.

Лудогорец II с категорична победа над Септември (Симитли)

Дубълът на Лудогорец с категорична победа над Септември (Симитли)