Хебър и Етър завършиха наравно 1:1 в дербито на 22-ия кръг във Втора лига и зарадваха лидера Спартак (Варна), който ще зимува на върха.

Двубоят в Пазарджик предложи много интересни ситуации пред двете врати, като победата можеше да отиде и в двете посоки.

Живко Петков откри резултата за домакините в 19-ата минута, а малко по-късно Даниел Младенов изпусна да изравни от бялата точка. След почивката футболистите на Николай Митов бяха по-активни, тъй като играха близо половин час с човек повече. Радослав Апостолов получи директен червен картон, след като фаулира излизащия сам срещу вратаря Живко Петков. Хебър обаче не успя да се възползва от численото си преимущество, дори напротив - Етър изравни резултата само 3 минути след като остана с 10 човека на терена. Ловре Кнежевич се възползва от грешка на Томислав Папазов и оформи крайния резултат в 62-ата минута.

По този начин двата тима продължават да са с идентични показатели - по 14 победи, 2 равенства и 5 загуби и 44 точки. На върха във Втора лига остава Спартак (Варна), който е с 45 т., но и мач по-малко от преките си конкуренти.