Трудна, но важна победа взе Етър с 1:0 срещу дубъла на ФК ЦСКА 1948. Старши треньорът Веселин Великов остави в началото като резерви капитана Здравко Илиев и Николай Дичев, като на тяхно място започнаха Яни Пехливанов и Кольо Станев.

Столичани започнаха по-активно и в първите десетина минути изпълниха три корнера. Първата интересна ситуация бе чак в 20-ата минута и то за гостите. След центриране отдясно Стелиян Добрев стреля с глава, но Господинов успя да улови.

Пет минути по-късно Ромеш Ивей отдясно намери Ловре Кнежевич сам срещу вратаря, но хърватинът се забави и стражът улови.

В 38-та минута Фемиа центрира отдясно, но защитник с глава успя да извади в корнер. След изпълнението му Ромеш Ивей от въздуха стреля над вратата.

Етър поведе в самия край на полувремето. Хубава атака завърши с пас към Дани Младенов и опитният голмайстор с техничен удар насочи топката в далечния ъгъл за 1:0.