Етър стартира победно пролетния полусезон във Втора лига, като би с 2:1 Септември (Симитли). Николай Янков и Цветомир Тодоров вкараха попаденията, а гостите намалиха в последната секунда на добавеното време. Успехът изведе етърци на първото място след нулевите равенства на конкурентите Спартак (Вн) и Хебър.

Марек измъкна равенство от Спартак (Варна)

Двата отбора завършиха 0:0

В 17-ата минута след центриране отдясно Яни Пехливанов стреля с глава, но топката бе избита пред голлинията. Янков центрира отляво в 30-ата минута на крака на Христо Димитров, който обаче не успя да прати топката в мрежата. Малко след това Цветомир Тодоров от фаул максимално затрудни вратаря Филип Димитров, който изби, но Христо Димитров отново не успя при добавката.

Етър поведе в 36-ата минута, когато след корнер последва страхотно меле пред вратата на гостите и Николай Янков през куп от играчи със силен удар опъна мрежата - 1:0. Гостите имаха възможност в 52-ата минута - Божилов излезе сам срещу Господинов, но стражът го пресрещна навреме и се намеси.

Последва контра на Етър, при която Яни Пехливанов пробяга на скорост целия терен и пусна на Николай Дичев, който обаче не успя да овладее. Малко след това Тодоров центрира от корнер и Мариян Иванов с глава стрела до гредата.

Цветомир Тодоров в 60-ата минута стреля край вратата, по-късно Кнежевич изведе дебютиращия Уилсън Фелипе, но пасът бе силен и вратарят излезе навреме. Отново Фелипе с глава прати топката над гредата.

Всичко се реши окончателно в 85-ата минута, когато Фелипе отдясно намери Цветомир Тодоров и стражът не успя да спре удара му - 2:0. До края в игра влязоха и юношите, а в последната минута на добавеното време след грешка отзад Нелсън Гелвенели върна почетен гол за гостите.

Веселин Великов: Вкараме ли ранен гол на Септември (Симитли), ще си направим мача лесен