Етър 1924 победи с 2:0 Любимец в първата си контролна среща, играна в град Гурково, информира Фокус. В 35-ата минута дошлият на проби Манол Занев, брат на национала Петър Занев, изстреля силен удар, който вратарят на Любимец с мъка изби в ъглов удар.

След неговото изпълнение друг играч дошъл на проби Йордан Каралалев с глава откри резултата. Вторият гол вкара в 60-ата минута опитният Николай Саботинов, който се отскубна от защитата на Любимец, излъга вратаря и прати топката в мрежата.

Резултатът можеше да бъде и по-изразителен, но след удар на Мицев топката срещна гредата. В 83-ата минута отново той излезе сам срещу вратаря, но при опит да го лъже топката му бе отнета. За Любимец игра доскорошният футболист на Етър Владимир Атанасов и племенникът на Илиян Киряков Иван, който след дълго отсъствие поради контузия се завърна в игра.