Етър победи с 2:0 Беласица и дръпна с 6 точки аванс пред преследвачите си ФК Крумовград и Спортист (Своге), които записаха равенства у дома. Водачът ЦСКА 1948 II пък загуби и преднината му вече е 4 т.

Даниел Младенов и Хавиер Бетегон отбелязаха по един гол през двете полувремена след грешки на "комитите", които така и не отправиха точен удар към вратата на етърци.

В 19-ата минута Крум Стоянов открадна топката и напредна опасно в пеналта, но потърси Мартин Тошев, който се намираше в засада. "Болярите" атакуваха опасно по фланговете, а удари на Мариян Иванов и Кольо Станев минаха над вратата. Първата чиста ситуация бе в 28-ата минута, когато след корнер Крум Стоянов с глава върна топката пред вратата, където Георги Ангелов от отлична позиция стреля с глава над гредата.

Етър поведе в 35-ата минута, когато Крум Стоянов центрира в наказателното поле, а вратарят на гостите се сблъска със свой съотборник и изпусна топката. Дебнещият Дани Младенов технично я насочи в опразнената врата - 1:0. До почивката и Мартин Тошев пробва удар с глава, пратил топката край гредата.

През втората част "комитите" изнесоха играта напред и потърсиха гол, но отново така и не затрудниха сериозно вратаря Славков. За етърци пък Николай Янков, заменил получилия лека контузия Младенов, стреля опасно диагонално до гредата, а след ново негово центриране отляво топката едва не влезе в мрежата. Отново той стреля покрай вратата. Резултатът остана непроменен чак до 87-ата минута, когато Хавиер Бетегон бе изведен зад гърба на защитата, пребори се за топката и стреля хладнокръвно за 2:0. В добавеното време нов удар на Бетегон бе уловен от вратаря на гостите.

Защитник на Етър: Казах на Меси, че се възхищавам за великата му кариера