Без победител завърши срещата от Втора лига между отборите на Созопол и Етър (Велико Търново). Спорът между единайсеторките приключи при резултат 1:1.

Тази точка доближава "виолетовите" до елита на българския футбол. Играчите на Станислав Генчев се нуждаят от само три пункта, за да триумфират в шампионата.

Срещата започна перфектно за доманиките. Още в 4-ата минута Кристиян Пешов наказа лидера в класирането. През втората част резервата Джихат Кямил донесе важната точка за "болярите".

Гол от дузпа в 93-ата минута почти прати Етър в елита

Витоша (Бистрица) остана на трето място

Самият двубой започна повече от добре за домакините от Созопол. Още в 4-ата минута играчите на Румен Димов поведоха в резултата. В автор на попадението се превърна опорният халф на тима Кристиян Пешов, който се озова очи в очи с Акалски и не сбърка. Младият полузащитник заби своя трети гол от началото на сезона във Втора лига.

В 10-ата минута Чавдар Ивайлов стреля много силно от дистанция, но стражът на домакините Мартин Теменлиев се справи със ситуацията. Секунди по-късно Стоян Мантаров засече с глава центриране отдясно, но защитникът стреля твърде неточно.

В 30-ата минута Димо Атанасов направи добър пробив, след което центрира към Стефан Неделчев, който с глава се разписа във вратата на домакините, но страничният съдия отмени попадението. Младият нападател беше с малко, но пред последния защитник на Созопол.

Септември взе своето при домакинството си на Созопол

Септември надви Созопол с гол в 90-ата минута

Радо Василев герой за столичани

При 1:0 завърши първата част. Второто полувреме стартира малко по-добре за гостите от Велико Търново и логичното се случи в 59-ата минута, когато резервата Джихат Кямил показа класа. Атакуващият халф се справи с няколко бранители на Созопол, след което матира Мартин Теменлиев с далечен изстрел.

В 89-ата минути играчите на Етър бяха изключително близо до пълния обрат в срещата. Димо Атанасов шутира много добре от дистанция, но топката срещна страничния стълб.

Резервата Тихомир Кънев можеше да направи добавка, но нападателят не успя да се възползва от възможността, която се откри пред него. Това беше и последната интересна ситуация на "Арена Созопол".