Етър 1924 победи с 1:0 Академик (Сф) в мач от 15-ия кръг на първенството на Западната „Б” група.

Най-интересни бяха последните три минути на първото полувреме. След корнер в 43-ата минута за домакините, топката бе изчистена към останалия сам срещу вратаря Петър Станев, който не съумя да открие резултата и вратаря на Етър изби в ъглов удар. След неговото изпълнение отборът от Велико Търново направи много добра контраатака, след която Съботинов подаде към Генов и той направи 1:0.

През втората част голмайсторът на Етър Аврионов пропусна две чисти положения за удвояване на резултата. В 70-ата минута на срещата Вутов от състава на гостите получи втори жълт картон и напусна терена. Мачът се игра на стадион „Ивайло” пред 500 зрители, информира Фокус.