Лудогорец II пречупи Монтана с 1:0 с гол в последната минута на редовното време. Мачът от VI кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли". За дубъла на "орлите" в тази среща взеха участие Ихинио Марин и Клаудиу Кешеру.

Първата добра ситуация в мача за момчетата на Тодор Живондов се откри в 13-та минута. Ихинио Марин нанесе опасен удар, но вратарят на гостите Петър Петров спаси. В 30-та минута шут на Кешеру премина край вратата на съперника. Двата отбора се оттеглиха за почивка при нулево реми.

В 57-та минута влезлият като смяна Георги Чукалов обстрелва влатата на гостите, но Петров отново се справи. В 63-та минута Монтана получи дузпа. Дамян Христов обаче се намеси решително и спаси удара на Йордан Йорданов от бялата точка. В 76-та минута Каудиу Кешеру стреля опасно, но Петър Петров отрази удара му. В 90-та минута упоритостта на разградчани бе възнаградена, след каjо Хюсеин Кельовлуев завърши добре акция на домакините и прати топката в мрежата за крайното 1:0.

"Играхме дисциплинирано, но можем много повече, а днес не го показахме. Най-хубавото е, че взехме трите точки, въпреки че не се представихме добре, което е демонстрация на воля и характер, заяви старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.