Дубълът на Ботев (Пловдив) взе много ценен успех в борбата за оцеляване във Втора лига. "Канарчетата" се наложиха у дома над Спартак (Варна) с 3:2, а победният гол за пловдивчани падна в 5-ата минута от добавеното време.

"Соколите" откриха резултата в 25-ата минута чрез Янчо Андреев, но само 120 секунди по-късно Николай Минков възстанови равенството.

Малко след почивката Георги Чукалов отново даде преднина на гостите, но домакините все пак успяха да осъществят пълен обрат.

Монир Ал-Бадарин се разписа в 73-ата минута, а дълбоко в добавеното време Точукву Нади (90+5) изтръгна трите точки, които могат да се окажат с цената на спасението за Ботев.

По този начин "канарчетата" прекъснаха негативната си серия от 5 поредни шампионатни двубоя без победа. Пловдивчани се намират извън опасната зона с актив от 36 точки, с 3 над чертата с изпадащите тимове.

Спартак вече си гарантира участие в елита през следващия сезон. "Соколите" заемат второ място във временното класиране, на точка от първия Септември (София), но и с мач по-малко.