Чавдар (Етрополе) спечели баража срещу Ботев (Враца) и се класира в Западната "Б" група за първи път в своята история. Етрополчани надиграха врачани с 3:2 след изпълнение на дузпи, като двубоят се състоя в Своге. В редовното време мачът завърши 0:0.

През цялото време играчите на Чавдар имаха пълно превъзходство, владееха повече топката и създадоха доста опасни положения пред вратата на врачани. Футболистите на Ботев заложиха на дефанзивната тактика и откровено чакаха изпълнението на дузпи.

През първото полувреме Бисер Георгиев от Чавдар стреля от фаул, но най-добрият за врачани - Юлиян Левашки спаси. При добавката Петър Павийски от два метра също не можа да прати топката във вратата на Ботев.
В 60-ата минута един от най-добрите за Чавдар Димитър Кръстев остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. В 80-ата минута отново роденият в Ботевград юноша на Левски Кръстев бе спрян от стража на врачани.

След края на двубоя бурна радост обзе лагера на Чавдар (Етрополе), а колоритната им агитка не спря да ги подкрепя.

БОТЕВ (ВР) - ЧАВДАР 2:3 след дузпи (0:0 в редовното време)

При дузпите: 0:0 Китов (Ч), 0:0 Стоянов (Б), 0:1 Николов (Ч), 0:1 Св. Ангелов (Б), 0:2 Петров (Ч), 1:2 Цветанов (Б), 1:3 Б. Георгиев (Ч), 2:3 Гановски (Б), 2:3 Ен. Иванов (Ч), 2:3 Кунчев (Б)

БОТЕВ (Вр): Левашки, П. Иванов, П. Петров, Гановски, Пл. Илиев, Борисов (81 - Найденов), Ст. Стоянов, Св. Ангелов, Ан. Ангелов, Цв. Цветков, Кунчев

ЧАВДАР: В. Кръстев, Йорданов, Й. Йовчев, Анг. Петров, Н. Николов, Б. Георгиев, М. Герасимов, Ал. Александров (55 - Китов), П. Павийски (80 - Райчев), Иванов, Д. Кръстев