Титулярният ляв защитник Калин Щърков пропусна днешната тренировка на втородивизионния Чавдар Етрополе в турския курорт Анталия. Щърков получи почивка от старши треньора Борис Ангелов заради болки в левия глезен, които почувства след вчерашното равенство 0:0 в контролата срещу четвъртия в румънската втора дивизия Сагята Стеяру.

Вратарят Ивайло Яначков, Иво Михайлов и Христо Крачанов тази сутрин подновиха подготовка. Яначков и Михайлов бяха болни от грип, а Крачанов се оплакваше от проблем с ахилесите.

Тримата пропуснаха вчерашната проверка. Следващата контрола на петия в Западната "Б" група е насрочена за 7 февруари (неделя). Все още обаче няма яснота около съперника. По първоначална програма Чавдар трябваше да срещне втория в румънската трета дивизия Виторул Констанца, но има вариант съперникът да бъде сменен с турския третодивизионен Аланияспор. До края на лагера в Анталия на 18 февруари тимът от Етрополе има договорени и проверки с елитния казахстански Тобол и с втородивизионния руски Шинник (Ярославл).