Царско село постигна важна победа с 3:1 като гост на Марица (Пловдив) в мач от 27-ия кръг на Втора лига. Столичани вкараха два гол в първите 25 минути на срещата чрез Божидар Кацаров (14) и Светослав Диков (25).

В началото на втората част Костадин Дяков върна едно попадение за пловдивчани. Секунди преди края Павел Петков оформи крайното 1:3.

В друг мач от кръга Ботев (Враца) разби с 5:0 у дома втория отбор на Лудогорец. Врачани имаха пълно превъзходство в срещата, но успяха да открият резултата едва в края на първото полувреме чрез Йордан Апостолов. В 52-ата минута Спас Георгиев направи 2:0 от дузпа. Десет минути по-късно Иван Колев направи резултата класически. До края на срещата Петър Атанасов (72) и отново Апостолов (87) оформиха крайния резултат.

Царско село продължава да бъде лидер във временното класиране с 57 точки, докато Ботев (Враца) заема втората позиция с 2 пункта по-малко.