Царско село направи нова грешна стъпка във Втора лига, след която директната промоция в елита на отбора воден от Веселин Великов е под въпрос. Макар и пред собствена публика "царете" не успяха да победят Монтана, завършвайки при равенство 1:1.

Първото полувреме приключи при нулево равенство, а малко след началото на втората част домакините дръпнаха в резултата. При центриране от корнер Ивайло Василев излезе неразчетено и се размина с топката, а при последвалото меле Георги Минчев я вкара в мрежата.

Гостите стигнаха обаче до изравняване минути преди края на мача, когато Атанас Илиев засече прострелно центриране от наказателното поле, фиксирайки крайния резултат.

Царско село продължава да е на върха с 54 точки, следван от Ботев (Враца) и Локомотив (София), които са съответно с по 52 и 51 точки.