Банско започна с реми в професионалния футбол. Близо 3 000 души на стадион "Свети Петър" в курортния ни град видях как местният тим записва 1:1 срещу Ботев (Криводол) в първия пролетен кръг на Западната ни "Б" група.

Както е известно, банскалии откупиха лиценза за това подразделение на втората ни дивизия от автентичния Пирин, който се обедини с другия благоевградски тим, носещ това име. До края на настоящата кампания в Западната "Б" група отборът от Банско ще носи името Пирин и чак от есента ще се казва така, както и градът.

Банскалии бяха на косъм от победата, след като Давид Гълъбов откри резултата за избраниците на Борис Николов в 58-ата минута. 14 минути преди края обаче запалянковците на трибуните бяха смълчани от Николай Владинов, който се разписа в полза на гостите и така изравни резултата.

Кметът на Банско Александър Краваров пък отбеляза, че до две години градът ще бъде известен и като световен футболен център, а не само като Балканската мека на ските. Както е известно, в близост до селището трябва да се изгради национална база. Проектът е одобрен от шефа на БФС Борислав Михайлов. С плановете на Краваров е запознат и босът на ПФЛ Валентин Михов.

"Консултанти са ни бившите капитани на националния тим Христо Стоичков и Николай Илиев. Имаме легова база и фитнес центрове. Остава да се изгради новият стадион", уточни градоначалникът.