Тимът на Арда (Кърджали) загуби втората си контролна среща от подготвителния лагер в Турция. Представителят ни от Втора лига загуби от руския тим Тамбов с 1:2. Двубоят започна с лек превес на съперника и в 15-ата минута Аппаев се възползва от грешка в отбраната и откри резултата.

Отговорът на играчите на Стойчо Стоев дойде след 120 секунди игра, когато на два пъти Коконов и Бенгюзов се озоваха на добри позиции в наказателното поле, но не успяха да се разпишат. В средата на полувремето Атанас Кръстев и Вълчан Чанев също се опитаха да застрашат противниковата врата. В 35-ата минута Иван Коконов получи дълъг извеждащ пас от Чанев, напредна в наказателното поле и елегантно прехвърли вратаря на Тамбов, който излезе да пресече топката.

В 38-ата минута главният арбитър видя игра с ръка на Чанев в наказателното поле на Арда и посочи бялата точка. Зад топката застана Чуперка, който оформи крайното на 2:1.

През втората част пропуски за Арда направиха Крадайъ, Алексиев и Венци Христов.