Миналогодишният шампион от Australian Open Новак Джокович се класира за полуфиналите. Осемкратният шампион в Мелбърн пласира 23 аса и победи шестия в схемата Александър Зверев с 6:7(6), 6:2, 6:4, 7:6(6) след три часа и половина игра.

За място на финала той ще се изправи срещу квалификанта и дебютант в турнирите от Големия шлем Аслан Карацев (Русия), който елиминира получилия травма на гърба Григор Димитров с 2:6, 6:4, 6:1, 6:2 в по-ранния четвъртфинал днес.

Ноле, който е преследван от физически проблеми в последните си срещи, допусна пробив още в първия гейм, но при 4:5 успя да го върне, като Зверев пропусна сетбол. В последвалия тайбрек германецът все пак спечели с 8:6 точки и по този начин поведе в резултата със сет аванс.

Серина Уилямс с полуфинал №40 в турнирите от Шлема

Класира се за тази фаза на Australian Open след победа над Симона Халеп

Джокович стартира устремно втората част и взе аванс от 4:0, за да изравни, а в третата той направи страхотен обрат от 1:4 със серия от пет поредни гейма, след която резултатът стана 2:1 в полза за сърбина.

Зверев отново взе ранна преднина от 3:0 в четвъртата част, но Джокович изравни при 3:3. Германецът пропусна още един сетбол при 6:5 и сервис на сърбина, а в оспорвания втори тайбрек номер 1 в света триумфира с 8:6 точки и продупчи билета си за 1/2-финалите на надпреварата.