Поставената под номер 1 в основната схема на турнира Мария Шарапова не срещна трудности в двубоя си с италианката Татяна Гарбин и я победи с 6:3, 6:1 в третия кръг на турнира.

Руската звезда имаше затруднения само в началото на първия сет, но след като Гарбин успя да спечели три гейма позволи на Шарапова да контролира развитието на двубоя.

Така първият сет завърши 6:3 за Шарапова. През вторият сет италианската тенисистка отпадна физически и спечели само един гейм. Така руската тенисистка затвори сета с 6:1, а стова и мача, който продължи 69 минути.

Съперничка на Шарапова за влизане в четвъртфинал ще бъде поставената под номер 22 в надпреварата рускиня Вера Звонарьова, която спечели двубоя си със сръбкинята Ана Иванович, 13-а в схемата, с 6:1, 6:2 само за 51 минути.

В останалите срещи от днес крайни победителки излязоха Хингис, Клистерс и Шнидер. Първата надделя с 2:0 над Айко Накамура (6:2 и 6:1). В следващата фаза Хингис ще има за съперничка победителката от сблъсъка Динара Сафина (Русия) - На Ли (Китай).

Белгийката Ким Клистерс се справи с украинката Альона Бондаренко (6:3, 6:3) и се класира заслужено на 1/8-финалите.

Швейцарката Пати Шнидер надделя с 2:1 сета (3:6, 6:2, 6:0) над представителката на домакините Алиша Молик и също е в следващата фаза.