Руската тенисистка Мария Шарапова победи с 6:3, 6:1 сръбкинята Йелена Янкович в полуфинал на Australian Open. За час и 18 минути Шарапова постигна четвъртата си победа от общо пет мача срещу сръбкинята и се класира за финала на Откритото първенство на Австралия.

В първия сет Шарапова поведе с 5:0 гейма, но след това допусна три последователни загубени гейма, но затвори сета при 6:3 с пробив. Вторият сет започна с 4:0 гейма отново в полза на Шарапова, последва гейм за Янкович при нейно подаване и нови три гейма за рускинята до 6:1.

Йелена Янкович потърси медицинска помощ във втория сет, но това не се отрази негативно в психически план на Шарапова.

Шарапова направи 8 аса срещу нито един за Янкович. Двете тенисистки допуснаха по пет двойни грешки.