Селта и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 1:1 в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Алваро Мората изведе гостите напред в резултата, а в началото на второто полувреме Франсиско Белтран изравни.

Мадридчани остават на трето място във временното класиране с 63 точки. Селта вече има 36 пункта и е на седем от опасната зона.

"Дюшекчиите" излязоха напред в резултата още в 1-ата минута. Тогава Корея получи топката в наказателното поле и намери Алваро Мората, който насочи кълбото във вратата за 0:1.

В 41-ата минута опасен удар на Брайс Мендес срещна гредата.

Домакините стигнаха до изравнителен гол в 49-ата минута. Тогава Мендес центрира в наказателното поле, където Франсиско Белтран опита удар, топката описа странна парабула и попадна в мрежата на Облак за 1:1.

В 88-ата минута галисийци поискаха дузпа за игра с ръка на играч на гостите в наказателното поле. Главният рефер гледа ситуацията на ВАР и прецени, че няма основания да посочи бялата точка.