Два гола на Алваро Мората и попадение на Коке осигуриха на Атлетико (Мадрид) комфортна победа с 3:0 срещу намиращия се в зоната на изпадащите Майорка.

Отборът на Диего Симеоне продължи силната си серия след подновяването на сезона в Ла Лига и се утвърди на третото място, с аванс от 5 точки пред Севиля.

Няма вариант за публика по стадионите в Испания

Футболът е по-различен от останалите дейности

Атлетико до голяма степен реши мача още през първото полувреме, когато поведе с 2:0. Мората откри резултата от дузпа в 29-ата минута. Първият удар на испанския национал беше спасен от Маноло Рейна, но последва преразглеждане на ситуацията с ВАР.

Оказа се, че няколко футболисти са влезли в наказателното поле преди изпълнението и то беше повторено. При втория си опит Мората шутира силно под гредата за 1:0.

Дузпи почти решиха спора за титлата в Ла Лига

Реал са доволни

В добавеното време на първата част домакините вкараха втори гол. Те отнеха топката пред противниковото наказателно поле, а Йоренте намери на празна врата Мората, който се разписа два пъти в едн мач за първи път от март миналата година.

В 79-ата минута след шут на Коке топката рикошира във футболист на Майорка и заблуди стража Маноло Рейна за крайното 3:0.

Симеоне: Яник имаше ключова роля в мача

"Важно е да натрупаме достатъчно точки и да си осигурим участие в Шампионската лига"