Само седмица след триумфа на Атлетико Мадрид в градското дерби срещу Реал с 4:0, "дюшекчиите" претърпяха тежка загуба във Виго, която нанесе тежък удар върху амбициите им да защитят шампионската си титла. Домакините спечелиха с 2:0 последния мач от 23-ия кръг на Примера дивисион.

Още от ачалото на мача отборът на Селта имаше предимство, но нападателите му не успяха да реализират и полувремето завърши без отбелязан гол.

В 58-ата минута Нолито се измъкна от опеката на Миранда и Марио Суарес го повали очевидно в наказателното поле – дузпа. Потърпевшият реализира наказателния удар и Селта поведе.

Селта продължи да бъде по-активен и Ларивей направи пропуска на мача, получавайки сам топката на втора греда, откъдето не успя да реализира.

Селта не спря дотук и стигна до второ попадение в мача. То стана факт след дълго разиграване на тима от Виго, което бе завършено от Ореяна за 2:0.

Атлетико е трети в класирането с 50 точки, на седем и шест съответно зад Реал и Барса. Селта е девети с 28 точки.