Атлетико (Мадрид) завърши 1:1 при гостуването си на Алавес в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Това бе четвърто равенство за "дюшекчиите" в послендите 5 мача на отбора в първенството.

През първата част домакините бяха по-добрият отбор. В 38-ата минута Видал центрира към Дуарте, който пропусна най-добрата възможност за гол пред неговия отбор.

В началото на второто полувреме липсваха положения. В 70-ата "червено-белите" се възползваха от разсеяна игра в защита на домакините и откриха резултата. Мората направи двойно подаване, след което се озова сам срещу вратаря и вкара за 0:1.

Почти веднага след това гостите пропуснаха два шанса за гол чрез Мората и Томас.

В 83-ата минута Лукас Перес изравни. Седмицата на Алавес се прави със Саул и Ренан и с фалцов удар от около 20 метра не остави шанс на Облак за крайното 1:1.