Отборът на Атлетико (Мадрид) записа първата си победа през новия сезон в испанското футболно първенство.

На собствен терен "дюшекчиите" се наложиха над единайсеторката на Райо Валекано с минималното 1:0.

Откриващото си попадение за настоящата кампания в Ла Лига реализира лидерът на столичани Антоан Гризман, разписал се след 64 минути игра.

Той получи добра асистенция от Савич (който по-скоро опита да стреля) и я превърна в победен гол за отбора си, връчвайки трите точки на "червено-белите".

Първата част не беше особено любопитна за наблюдаване, като ще се запомни най-вече с петте корнера, изпълнени в първия четвърт час. Най-интересният момент за първите 45 минути дойде в 37-ата, когато Лемар шутира опасно и вратарят на "пчеличките" Алберто Гарсия успя да се справи.

Вторият силен момент за Атлетико, изключая отбелязаното попадение, дойде едва 3 минути преди края, когато Адвинкула шутира, но топката срещна рамката на съперниковата врата.

Така мадридчани са с 4 точки след два изиграни мача. Райо не разполага с точков актив.

Филипе Луиш "замрази" преговорите за нов договор с Атлетико (Мадрид)