Атлетико (Мадрид) допусна четвърта поредна загуба в Ла Лига, което досега не се бе случвало по ръководството на Диего Симеоне. "Дюшекчиите" отстъпиха с 1:2 при визитата си на Гранада в отложен мач от деветия кръг на Ла Лига.

Двубоят започна по страхотен начин за гостите, като те излязоха напред в резултата още във втората минута. Жоао Феликс нанесе удар от около 20 метра и разпечата вратата на домакините.

Севиля победи Атлетико (Мадрид) с 2:1 в Ла Лига

Късен гол на Окампос окрили Севиля и нанесе трета поредна загуба на Атлетико

Зрелище в Андалусия

В 17-а минута Дарвин Мачис пое топката на около 30 метра от вратата, измъкна се от няколко противникови защитници, след което си откри пространство за удар и с брилянтен изстрел от далечна дистанция препарира Ян Облак за 1:1.

Така се стигна до 62-а минута, когато при една контраатака Луис Хавиер Суарес изведе Хорхе Молина, а ветеранът отбеляза за 2:1. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но ВАР го призна, след като се видя, че такава няма.

По този начин Атлетико ще зимува на 5-то място, с 29 точки, на цели 14 зад лидера Реал (Мадрид), който по-късно тази вечер гостува на Атлетик Билбао в изтеглен мач от 21-ия кръг на Ла Лига.