Диего Симеоне коментира победата на Атлетико (Мадрид) с 3:2 над РБ Залцбург в Шампионската лига. Ето какво каза треньорът на испанския тим:

"Направихме добро първо полувреме, но допуснахме да ни изравнят, а в началото на втората част да ни вкарат и втори гол. Важното е, че с общи усилия реагирахме по най-правилния начин. Вярно е, че съперникът ни създаде доста проблеми с атаки по фланговете, трябва да избягваме подобни грешки. В атака обаче се справихме отлично.

Саул Нигес скоро ще е готов за игра. Може да се появи срещу Осасуна или при гостуването на Локомотив (Москва). Киърън Трипиър? Имам му пълно доверие. Той ще продължи да играе. Сигурен съм, че сезонът ще е успешен за него. Маркос Йоренте помагаше много и в двете фази. Той дойде при нас като дефанзивен халф, но се чувства по-комфортно, когато атакува. Енергията и силата му ни носят голяма полза.

Жоао Феликс изигра много мачове на високо ниво, но този се откроява заради важността си. Той беше фантастичен. Не само аз, всички искаме да го виждаме в тази светлина постоянно. Убеден съм, че Жоао ще продължи да прогресира и отборът ще му помага", отбеляза Симеоне.

Атлетико (Мадрид) победи Залцбург с 3:2 в Шампионската лига