Отборът на Валенсия постигна ценна победа в похода си към директно участие в групите на Шампионската лига. Тази вечер възпитаниците на Унай Емери се възползваха максимално от загубата на Малага и постигнаха сладка победа над Осасуна с 4:0 .

Двата гола паднаха през последните петнадесет минути, въпреки че памплонци заиграха с човек по-малко от края ан първото полувреме. Тогава бе изгонен сръбският нападател на гостите Лекич.

Въпреки хубавите си атаки, домакините така и не съумяваха да реализират. Втората част бе под същия сценарии, докато не дойде заветната 79-та минута, когато баският стрелец Арис Адуриц реализира така чакания гол за 1:0.

Вкараното попадение успокои „прилепите", които започнаха да играят доста по-освобдоено. Съвесм логично, второто попадение бе факт. Бразилският национал Жонас не пропусна да се разпише и да реши всичко в днешната среща.

Разочаровани от допуснатите попадения, играчите на Осасуна съвсем свалиха гарда и получиха още два гола. Техни автори станаха отново Адурис и Жонас.

Така момчетата на Унай Емери са трети с 58 точки , вече с три повече от четвъртите Малага