Атлетико (Мадрид) записа втора поредна победа в испанското футболно първенство, след успех над скромния тим на Хетафе с минималното 1:0.

Гола на победата за "дюшекчиите" на "Колизеум Алфонсо Перес" реализира Марио Манджукич, разписал се в края на първото полувреме.

Гостите стартираха вихрено и можеха да натрупат предимство в резултата още до 20-ата минута, но пропуски на Туран и Раул Гарсия ги лишиха от подобно развитие на мача.

Все пак 5 минути преди почивката усилията на "дюшекчиите" дадоха резултат, като Туран асистира на Манджукич за 0:1.

Вторите 45 минути не се различаваха особено от началните, като отново инициативата се владееше от състава на гостите, докато състезателите на Хетафе така и не успяваха да намерят начин да преодолеят стабилните бранители на "червено-белите".

В 56-ата минута домакините останаха и с човек по-малко на терена, като за грубо нарушение от игра бе изгонен Алексис Руано. Това окончателно сложи точка на спора и двете единайсеторки просто изчакаха последния съдийски сигнал на рефера Мелеро.

В класирането Атлетико вече разполага с актив от 20 точки - 2 по-малко от лидера Барселона и само пункт пасив от Реал (Мадрид). Хетафе запазва 12-ата си позиция.