Отборът на Атлетико (Мадрид) стигна до поредните си три точки през сезона в испанското футболно първенство.

Столичният състав се наложи над госта си Ейбар с 3:1, в двубой от програмата на 23-ия кръг от Ла Лига.

Попаденията за победителите реализираха Хименес, Саул Нигес и Фернандо Торес, а точен за гостите бе Кеко.

Първото полувреме не впечатли никого на "Калдерон", като попадения не бяха реализирани.

За сметка на това през вторите 45 минути паднаха цели 4 гола, а старт на шоуто даде Кеко, стъписал Диего Симеоне и компания само 3 минути след почивката.

Десетина минути по-късно Хименес все пак върна Атлети в играта с гол за 1:1, а Саул Нигес бе точен за 2:1 в 63-ата минута на двубоя.

Точка на спора сложи Фернандо Торес, записал името си сред голмайсторите в продължението на мача.

Така Атлетико се изравни за пореден път през сезона с лидера в класирането Барселона, като и двата тима разполагат с по 51 пункта срещу името си. Каталунците обаче са и с мач по-малко.

Ейбар запазва осмата си позиция в таблицата.