Атлетико (Мадрид) спечели градската битка с Хетафе от програмата на Ла Лига. На стадиона на съперника, а в герой се превърна новото попълнение Тома Лемар.

Френският национал наниза и двете попадения за успеха с 2:0 и това помогна на тима му да преодолее проблемите от двата поредни мача без победа и отново да погледне към челните позиции на таблицата в Ла Лига.

В 14-та минута Диего Коста открадна една топка, напредна и намери Тома Лемар на около 25 метра от вратата. Французинът изстреля истински снаряд, топката срещна нашречната греда, отби се в гърба на вратаря и влезе в мрежата за 1:0.

Попадението беше записано като автогол на вратаря Давид Сория.

В 60-та минута всичко на практика свърши след втория гол на фаворитите. Този път Коке пусна пас за Лемар, той преодоля вратаря и от малък ъгъл бутна топката в мрежата за 2:0.

В 67-та минута Иван Алехо от тима на Хетафе получи червен картон.

С новите три точки в актива си Атлетико вече има 8 и е на шестата позиция. Хетафе е две места по-надолу и с една точка по-малко.

Атлетико (Мадрид) победи Монако с 2:1 като гост